Uniquely Kuchenki AGA

Kuchenki AGA

Kuchenki AGA. Piękne, luksusowe i wyjątkowe. Dla setek tysięcy oddanych użytkowników, AGA to nie tylko kuchenka, ale sposób na życie. Właściciele AGA uwielbiają swoje kuchenki i trudno im wyobrazić sobie życie bez nich.

Nie ma innego urządzenia domowego, które budzi tego rodzaju emocje lub lojalność - a na pewno nie ma takiego, które jest aż tak trwałe. Od pokoleń ludzie cieszą się delikatnym ciepłem, jakie zapewnia kuchenka AGA i atmosferą, jakie wytwarza w domu.

AGA jest niesamowitą kuchenką - łatwą w obsłudze, dającą radość życia i stanowiącą wspaniały dodatek do każdego domu. Jest też doskonałym urządzeniem do gotowania jedynego w swoim rodzaju jedzenia!

Zapoznaj się z poszczególnymi modelami AGA poniżej lub odwiedź nasz wirtualny showroom.

MODELE AGA

Dostępna w 16 kolorach, AGA 60 jest wszystkim, czego można oczekiwać od AGA, ale owinięta w mniejsze opakowanie. Szerokość zaledwie 60 cm - taki sam rozmiar jak w przypadku kuchenki wrzutowej lub standardowej jednostki kuchennej - doskonale nadaje się do małych przestrzeni.

AGA 60 nie mogłaby być łatwiejsza w użyciu. Dzięki jednemu pokrętłu sterującemu dla płyt grzewczych i drugiemu dla piekarników, kuchenka została zaprojektowana z myślą o prostocie obsługi. Piekarnik górny może być zaprogramowany aż do trzech osobnych zadań dziennie.

W trybie zapiekania, górny piec grilluje, piecze i pięknie wypieka chleb.

W trybie pieczenia piekarnik górny zapewnia doskonałe ciepło do pieczenia ciastek i herbatników. Jest idealny również do przyrządzania ryby lub lasagne. Przygotowanie jednocześnie słodkich i pikantnych potraw nie stanowi problemu, ponieważ aromaty nie mieszają się.

Piec do gotowania na wolnym ogniu idealnie nadaje się do powolnego gotowania, pozwalając na rozwój smaków i sprawiając, że nawet najtwardsze mięsa stają się delikatne.

Dostępna w 16 kolorach i 6 różnych rozmiarach - od 90cm do 170cm. Jest to pierwsza kolekcja AGA zawierająca modele, które łączą w sobie zarówno żeliwne gotowanie na wolnym ogniu, jak i gotowanie konwencjonalne, dzięki czemu przenoszą elastyczność na zupełnie nowy poziom. Połączenie piekarników, płyt grzewczych i płyty indukcyjnej oznacza, że masz do dyspozycji kuchnię na wszystkie pory roku i taką, która bardzo ułatwia zarządzanie zużyciem energii. 

Wszystkie modele serii eR3 posiadają dwa żeliwne piece, jeden do prażenia lub pieczenia, drugi do gotowania. Gotują one przy użyciu delikatnego ciepła promieniującego z żeliwa, dzięki czemu potrawy smakują niesamowicie, a cały smak i dobroć są zamknięte w sobie.

Piece żeliwne są zaprojektowane tak, aby można je było pozostawić włączone, gdy chcemy uzyskać delikatne ciepło AGA w kuchni lub wyłączyć, gdy tego nie chcemy.

Kuchenki z serii AGA eR3 posiadają również niezależnie ogrzewany piekarnik do utrzymywania ciepła, przy czym modele 90 cm i 150 cm posiadają wersję wysoką wraz z półką na talerze.

Dostępna w 16 kolorach, AGA eR7 dostępna jest w dwóch rozmiarach - 100cm z trzema piecami, lub 150cm z pięcioma piecami. Do specyfikacji można dodać nawet zintegrowany moduł gazowy lub elektryczny. Najwyższej klasy piekarnik z serii AGA eR7 gotuje z takim samym delikatnym promieniowaniem cieplnym jak tradycyjne modele. Różnica tkwi pod emaliowaną powierzchnią zewnętrzną, gdzie schowana jest najnowocześniejsza technologia. Panel sterowania z ekranem dotykowym oraz oświetleniem LED, steruje cyfrowo trzema piecami żeliwnymi, zapewniając dokładniejszą kontrolę temperatury.

Nowa eR7 ma 9 ustawionych temperatur gotowania w piecach do zapiekania i pieczenia (5 w piekarniku do zapiekania i 4 w piekarniku do pieczenia), które zmieniają temperaturę z bardzo gorącej R9 na zimną B1, co daje największą elastyczność w porównaniu z kuchenką AGA.

Model eR7 jest dostępny w wersji z trzema, bądź pięcioma piekarnikami. Dodatkowo, oba mogą mieć dołączony dodatkowy moduł gazowy lub elektryczny, co zapewnia elastyczność i kontrolę przez cały rok.

HISTORIA AGA

Shropshire Colebrookdale

300 LAT TEMU...

Rok 1709 był rokiem, kiedy Abraham Darby po raz pierwszy wytopił rudę żelaza z koksem w Ironbridge (Wielka Brytania) - głównie do produkcji żeliwnych garnków kuchennych.  Jego innowacja metoda zapoczątkowała całą rewolucję przemysłową - stąd odlewnia jest uznawana na całym świecie za miejsce narodzin przemysłu.

Firma AGA (oraz jej poprzednicy) od 300 lat produkuje tam garnki do gotowania, przechodząc do produkcji pieców na paliwa stałe i asortymentu żeliwnego. Tradycja ta była kontynuowana po drugiej wojnie światowej poprzez wprowadzenie do produkcji słynnych kuchenek AGA.

Ironbridge stał się jednym z pierwszych miejsc światowego dziedzictwa w Wielkiej Brytanii.

RECYKLING W SAMYM SERCU

Kuchenka AGA nie jest jak inne, znane nam urządzenia gospodarstwa domowego. Ze względu na swoją renomowaną trwałość - na świecie są tysiące kuchenek AGA, które po 30 latach wciąż nie miały zgłoszonej ani jednej usterki. Nigdy nie znajdziesz kuchenki AGA na wysypisku śmieci, a emerytowane kuchenki AGA prawie zawsze pomagają w tworzeniu czegoś nowego.

Każda AGA jest prawie w pełni nadająca się do recyclingu. Od momentu produkcji pierwszego modelu AGA, ponad 90 lat temu, duża część każdej AGA została wykonana z poprzednio używanego materiału. Przekładnie samochodowe, rynny, stare maszyny, żeliwne kuchenki, okucia drzwiowe, pokrywy spustowe, słupy oświetleniowe - to tylko niektóre przedmioty, które odnalazły nowe życie w kuchenkach AGA.

RZEMIOSŁO

Kupując kuchenkę AGA, kupujemy kawałek historii. Do dziś AGA jest produkowana zgodnie z tymi samymi rygorystycznymi standardami, które zapewniły jej status jednej z najbardziej zaufanych i cenionych brytyjskich marek.

Stopione żeliwo jest wlewane do form, a następnie każdy odlew jest ręcznie obrabiany, poddawany obróbce cieplnej w temperaturze 800 stopni Celsjusza i piaskowany. To właśnie ta technika nadaje odlewom ich charakterystyczną powierzchnię - każdy z nich jest niepowtarzalny.

Każda kuchenka AGA jest następnie powlekana błyszczącą szklistą emalią...

EMALIOWANIE

Podczas, gdy większość kuchenek jest malowana natryskowo w ciągu kilku minut, w przypadku kuchenek AGA wielokrotne pokrywanie szklistą emalią ochronną trwa trzy dni i trzy oddzielne wypalenia. To właśnie ten żmudny proces emaliowania pomaga zapewnić, że żywotność kuchenki AGA jest mierzona nie w latach, lecz w dziesięcioleciach.

Zewnętrzne emaliowane części na kuchenkach AGA są produkowanie ręcznie w naszej fabryce w Shropshire, dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna. Po części to właśnie emalia nadaje jej wyjątkowy charakter. Wykończenie powierzchni jest zawsze odrobinę inne w każdej kuchence, a kolor może wyglądać inaczej w ciągu dnia, gdy zmienia się światło w kuchni i gdy kuchenka nagrzewa się.

To właśnie takie drobne różnice wyróżniają AGA od jednolitości masowo produkowanych kuchenek i sprawiają, że AGA to klasa sama w sobie.

JEDZENIE SMAKUJE LEPIEJ

Żywność AGA smakuje lepiej po prostu dlatego, że AGA gotuje lepiej, wykorzystując delikatne, promieniujące ciepło do zachowania naturalnej dobroci i smaku posiłków.

Ciepło stale promieniuje przez piekarniki i płyty grzewcze, tworząc dedykowane strefy gotowania o żądanej temperaturze, zapewniające łatwość, wygodę i bezstresowe użytkowanie. Ciepło jest przekazywane do żeliwnych pieców i stale uwalniane z wszystkich wewnętrznych powierzchni jednocześnie. Dzięki temu procesowi, gotowanie na wolnym ogniu jest łagodniejsze niż w przypadku konwencjonalnych kuchenek, dzięki czemu AGA zachowuje wilgotność, smak, konsystencję i dobroć potraw.

Wysoki poziom izolacji w zewnętrznej obudowie i każdej pokrywie płyty grzewczej zapewnia ekonomiczne wykorzystanie paliwa. Dzięki naszym nowym modelom elektrycznym możesz zdecydować, czy kuchenka AGA ma być włączona, kiedy jest potrzebna, czy wyłączona, kiedy nie jest potrzebna.

ODWIEDŹ WIRTUALNY SKLEP AGA